Židovské anekdoty

Židovské anekdoty, neboli vtipy o židech, čili vtipy židovské, se vyznačují podobně jako jiné vtipy o etnických skupinách narážkami na typické vlastnosti určité skupiny lidí. V tomto případě židů. Židi vynikají starostí o peníze a dalšími vlastnostmi. A jestli se chcete podívat na další skupinu lidí, které potrápil Hitler, tak mrkněte na vtipy o cikánech.

Židovské anekdoty

Před několika lety se Papež rozhodl vypudit Židy z říma. Samo sebou to znamenalo veliké povzdvižení a mnoho Židů s tím nesouhlasilo. Proto se rozhodl o tom diskutovat. Když někdo z Židů bude lépe debatovat. Nikomu z Židů se do toho však nechtělo a pořád se mezi sebou haštěřili. Problém měl rozlousknout až Mojše, starý metař, který neměl, co ztratit. Mojše měl jen jednu podmínku-celý rozhovor musí proběhout mlčku, protože on sám toho za života moc nenamluvil a lépe se mu gestikuluje, nežli řeční. Nicméně Papež souhlasil.

Když se posadili naproti sobě, chvíli jen tiše seděli. Papež však náhle vztčil tři prsty. Mojše zamává ukazovákem. Papež na to naznačil kruh kolem nich, avšak Mojše odpověděl ukázáním pod sebe. Papež vytáhne hostii a láhev měšního vína, no a Mojše jablko.

"Vyhrál jsi." Povídá papež. "Jsi vskutku moudrý."

To se rozumí, všichni se vyptávají papeže, co se dělo za zavřenými dveřmi.

"Nejdříve jsem vztyčil tři prsty na znamení Svaté trojice, a on ukázal jenom jeden, aby vyjádřil jednoho Boha, kterého máme společného. Potom jsem kolem seb udělal kruh, abych naznačil, že Bůh je kolem nás, jenže on ukázal pod sebe, což mělo znamenat, že Bůh je zároveň vždy s námi. Rozhodl jsem se ho udobřit vínem a hostií, což mělo symbolizovat, že Bůh může hříchy odpouštět, ale on vytáhl jablko, aby připomně prvotní hřích. Ten muž je opravdu génius. Židé mohou zůstat."

Samozřejmě se mnoho lidí ptá i Mojšeho, jak se mu to povedlo. On si povzdychne a povídá:

"Nejřív mi ukázal tři prsty, jakože se máme vypakovat do tří dnů, ale já ukázal jeden, jakože se odsud ani nehneme. Pak ukázal, že nás chce dostat z celého města, ale já jsem odpověděl, že zůstaneme tady. No a pak si vytáhl svačinu, tak jsem vyndal tu svoji."
Dej vtipu lajk
známka: 2.5 (222 hlasů), detail vtipu, přidat komentář

Židovské anekdoty

Žena přijde za knězem, kvůli naprosto ojedinělému problému.

"Víte,..." Začne stydlivě. "Já mám dva papoušky. Samičky. No a ony pořád dokola opakují jednu strašně sprostou větu, pokaždé, když někdo vejde. Před návštěvou to vypadá strašně, nemluvě o tom, jak mi onehdy vynadala tchýně." Stěžuje si smutně.

"A co je to za větu?" Ptá se jí kněz.

Trochu přiškrceně odpoví:

"Ahoj, my jsme z bordelu. Nechceš si zašpásovat?"

"To je ale zvrhlost!" Vyletí kněz. "Ale víte, co? Já mám taky dva papoušky, ale samečky. Naučil jsem je dobrým mravům a motlidbám. Co kdybyste zítre přinesla ty své nestoudnice? Třeba by se u těch mých něco přiučili!"

Žena mu převelice děkuje, a hned druhý den ráno celá natěšená čeká na kněze, už s připravenou klecí. Když uvidí jeho papoušky, je nadšním bez sebe. Papoušci se jmény světců Václav a Josef sedí každý na svém bydílku, krákají motlidby a každý má na krku malý růženec. V momentě, když k nim vypustí své papouščí slečny, okamžiě se ozve už známá fráze:

"Ahoj, my jsme z bordelu. Nechceš si špásovat?"

Na chvíli panuje hrobové ticho, které prolomí až Václav.

"Josefe." Zašeptá. "Naše motlidby byly vyslyšeny!"
Dej vtipu lajk
známka: 2.69 (77 hlasů), detail vtipu, přidat komentář

Židovské anekdoty

Žid běží po vlakovém nástupišti obtěžkán zavazadly. Po dlouhém váhání se rozhodne zeptat jednoho muže na nástupišti: „Co si myslíte o Židech?“

„Jsem velkým obdivovatelem Židovského národa.“

Starý žid poděkuje a pokračuje dál. Potká dalšího muže a ptá se na stejnou otázku.

„Jsem fascinovaný úspěchem židovských spoluobčanů.“ Žid opět poděkuje a míří si to ke třetímu muži. „Můžu se vás zeptat, co si myslíte o Židech?“

„Nijak zvlášť se mi Židé nezamlouvají a jsem rád, že jsem s nimi nikdy neměl nic společného.“

„Jste čestný muž! Mohl bych si tady prosím vás nechat chvíli tato zavazadla? Potřebuji na záchod.“
Dej vtipu lajk
známka: 2.89 (98 hlasů), detail vtipu, přidat komentář

 
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Celkem 48 vtipů v kategorii Židovské.

Zkuste anekdoty z kategorie Rodina nebo Zvířátka.